שירותי המשרד

משפט מנהלי

כל פעם שרשות ציבורית כפופה לחוק ומפרה את החוק ופוגעת בזכויות הפרט הרי בית המשפט לעניינים מנהליים (בג"צ או בית משפט מחוזי) 'נקרא אל הדגל' כדי לעדכן על זכויות הפרט 'ולעשות סדר' בהתלהמות השלטונית כלפי האזרח הקטן.

ייצוג בבית הדין הגבוה לצדק

משרדינו מתמחה – כמעט, כדבר שבשגרה – בהופעות משפטיות בבג"צ. מקום משכנו של בג"צ הוא בבית המשפט העליון בירושלים שיושב לדין כבג"צ (אם כי – לרוב – הוא יושב לדין כבית משפט לערעורים אזרחיים, פליליים, מנהליים ועוד).

עתירות מנהליות בבתי משפט המחוזיים

עו"ד ד"ר חיים שטנגר רכש מיומנות רבה בייצוג עותרים וגופים בבתי משפט מנהליים בעתירות שבג"צ לא דן בהם אלא הסמכות החוקית נתונה לששת בתי המשפט המחוזיים ברחבי הארץ. כך למשל עותר שיבוא ציפורים נדירות לארץ ופתאום רשות הטבע והגנים מנעה ממנו להמשיך לייבא ציפורים נדירות אלה זכה לקבל את מבוקשו בבית משפט לעניינים מנהליים בירושלים שכפה על הרט"ג להמשיך ולאפשר לו לייבא בעלי כנף נדירים אלה כבעבר.

עתירות אסירים

לא פעם מקופחות זכויותיהם הבסיסיות של אסירים בשל גחמות או התנקלויות שווא של רשות בתי הסוהר וסוהריה. כך למשל עתרו אסירים לקבל ארוחות כשרות למהדרין שלא סופקו להם או לקרוא ספרים בזמנם הפנוי בכלא ובקשתם נענתה אך ורק לאחר שבית המשפט המחוזי נעתר לעתירת אסירים שהגישו באמצעות משרדינו ומשרדי עו"ד אחרים. במיוחד זכורה עתירתו של האסיר ,זאב רוזנשטיין, שעתר לאפשר לו לצאת לחגיגת בר המצווה של נגדו.