משפחה

הגדרת הנושא ענייני משפחה הינה רחבה ביותר והחוק מכיר גם בענייני רכוש של ידועים בציבור לשעבר המצויים בסכסוך בגין רכוש בתקופת היותם 'ידועים בציבור' כענייני משפחה המסורים לסמכותו של בית המשפט לענייני משפחה או של בית הדין הדתי שיש לו סמכות עניינית לדון בעניינם של המתדיינים שמשתייכים לעדה שבעניינם הוא פוסק (יהודים, שרעים, נוצרים מכל 11 העדות הנוצריות המוכרות, אתיופים ועוד).
גירושין: הסכמי גירושין, חלוקת רכוש בגירושין
מי החוששים מהליך גירושין קשה שבסופו יאבדו את רכושם מוטב שיעשו הסכם שיסדיר את יחסי הרכוש והממון שלהם קודם נישואיהם זה לזו וזו לזה.
מזונות אישה וקטינים
בהתאם להלכה פסוקה ולחוק, גם יחד אישה זכאית למזונותיה כל עוד היא נשואה לבעלה וקטינים למזונותיהם עד גיל 18 שנה. במקרים נדירים נפסקים גם מזונות עד ל-21 שנה לילדים.
משמורת משותפת וזמני שהות (הסדרי ראיה)
המחלוקת בין בני זוג מתחילה ברגע שהפירוד זה מזו וזו מזה. להפתעת רבים המחלוקת על משמורת אינה מצטמצמת אך ורק לעניין ילדי בני הזוג והיו מקרים (לא מעטים!) שהמחלוקת על האחזקה והמשמורת על כלב או כלבת המשפחה 'פרנסו' שופטים ושופטות רבים בשלוש ערכאות משפט – ועד לבית משפט העליון הגיעו המחלוקות. מי שעורך הסכם יחסי ממון וצופה שיוולדו לו ילדים כתוצאה מהקשר הזוגי מוטב שיכלול בהסדר שכזה את הסדרי הראייה והשהות של הילדים. בהיעדר הסדר חוזי שכזה הדבר יהיה נתון לסכסוכים ולמחלוקות משפטיות שלהם יידרשו בעתיד בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי שלו מסורה הסמכות השיפוטית לדון בעניין.
הופעות בבתי דין רבניים
משרדינו מופיע לא רק בבתי משפט למשפחה אלא גם בבתי דין דתיים, בהתאם לנסיבות המשתנות. כך למשל מצאנו עצמנו מופיעים בבית הדין השערי שהדיונים וכתבי בי דין מתנהלים במכתבים, אך ורק בשפה הערבית. למזלנו, הקאדי היה דובר עברית והוא ניהל את הדיון בשפה העברית ותרגם לנו את המסמכים מערבית לעברית.

לייעוץ ראשוני מלאו את הפרטים או חייגו 03-5220804 | 050-6717273


מתי אני צריך עורך דין בענייני משפחה?

חייג עכשיו
Open chat
דילוג לתוכן